Nakúpte ešte za 70,00  a získate 1 sadu Granday Chaga zdarma!

KOLOIDNÁ MEĎ – 21 ppm

KOLOIDNÁ MEĎ Skrášľuje pokožku a vlasy. Pomáha ukladať železo do krvi

Zobraziť viac

15,00  / 12,50  bez DPH

Na sklade

Kategórie: , , Aktívne zložky:

Skrášľovač pokožky a vlasov

Meď je životne dôležitý stopový prvok, patriaci medzi jeden z najúčinnejších antioxidantov v tele, ktorý okrem iného napomáha skrášľovať pleť, vlasy a posilňuje telesnú imunitu.

Ľudia opäť začínajú používať koloidnú meď kvôli prevencii prešedivených vlasov a tiež prevencii vrások. Meď okrem iného zvyšuje tvorbu kolagénu až o neuveriteľných 70%, redukuje škvrny, vrásky a zvyšuje hrúbku pokožky. Boli vykonané mnohé klinické výskumy týkajúce sa vplyvu medi na ľudskú pokožku, všetky dokázali viditeľné účinky medi na zlepšenie jej stavu a vzhľadu.

Meď prispieva k normálnemu fungovaniu metabolizmu a k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Prispieva tiež k správnej pigmentácii vlasov.

Dôležitý prvok,

ktorý pomáha ukladať železo do krvi

Meď je súčasťou série rôzne pôsobiacich enzýmov a bielkovinových biokatalyzátorov. Hlavnou úlohou tohto prvku je účasť na tvorbe červených krviniek, kde pomáha zabudovať železo do červeného krvného farbiva (hemoglobínu). Železo sa do neho bez medi nemôže ukladať.

Meď v homeopatii

V homeopatií sa meď používa na liečbu: kŕčov, nervových porúch, nerovnováhy pohlavných orgánov a psychického a fyzického vyčerpania alebo zo straty spánku.

Veľa ľudí sa postupne obracia na prirodzené liečivé vlastnosti nájdené v medi.

Nie sú zistené žiadne nežiadúce reakcie s používaním medi.

Meď prispieva k správnej činnosti nervovej sústavy a imunitného systému.

Nezabudnite, že zdravý spôsob života a vyvážená strava zabezpečia správne fungovanie organizmu a dobrú kondíciu.

Vnútorné použitie
 • pomáha pri tvorbe pevných puzdier okolo nervov
 • prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
 • je potrebná pre správny prenos železa v tele a tvorbu červených krviniek
 • zohráva významnú úlohu pri stavbe kostí
 • chráni nás pred žalúdočnými vredmi
 • zabezpečuje, aby telo optimálne využívalo vitamín C
 • meď je potrebná pre tvorbu pigmentu a prispieva tým ku kráse pokožky a tiež aj vlasom
 • pôsobí ako antioxidant
Príznaky spojené s nedostatkom  a nadbytkom medi
 • biele vlasy až sivé vlasy
 • lámavé a krehké vlasy
 • kŕčové žily
 • chudokrvnosť
 • hypo a hyper funkcia štítnej žľazy
 • artritída (reumatoidná artritída)
 • mozgová obrna
 • vysoká hladina cholesterolu v krvi
 • znížená tolerancia glukózy

Pri nadbytku dochádza k bolestiam svalov, žalúdka, poškodeniu pečene a nevoľnosti.

K nedostatku medi dochádza pri jednostrannej strave, pri dlhodobom hnačkovaní a zvracaní. Príznačným javom jej nedostatku v organizme je predčasné šedivenie vlasov, ich vypadávanie a poruchy rastu, skrátená životnosť červených krviniek, únava, vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol, poruchy srdcového rytmu, zníženie hladiny hemoglobínu v krvi. Jedným z prvých príznakov nedostatku medi je tiež osteoporóza.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčaná denná dávka sa mení v závislosti na individuálnych potrebách. Typická dávka v rámci prevencie je len 1 polievková lyžička ráno za dva dni. Pozor! Nesmie sa stretnúť s iným kovom, vhodné použiť sklenenú, plastovú a inú alternatívu. Koloidná meď sa vstrebáva sliznicami a užíva sa nalačno 15-20 minút pred jedlom a po užití 15-20 minút tiež nejesť a nepiť. Meď je považovaná za ľahký kov, preto stráca svoje vlastnosti už po 3 mesiacoch. Najvhodnejšie je používať čo najčerstvejší roztok.

Odporúčanie:

Týždeň pred a počas ženskej menštruácie úplne meď vynechať.

Skladovanie

Chráňte pred priamym slnečným žiarením, uchovávajte mimo magnetických polí, chráňte pred mrazom. Ak ste už raz sklenenú fľašku použili na koloidnú meď, používajte ju naďalej už len na tento produkt.
Rovnako to platí u všetkých koloidov.

Upozornenie

Výrobok nie je určený pre osoby, ktoré sú alergické na meď! Odporúčame si pred prvým stykom s týmto kovom urobiť alergický test nastriekaním malého množstva na pokožku, počkať pol hodinu – hodinu, akonáhle bude mať pokožka reakciu začervenaním, svrbením a týmto podobným, môže to byť dôsledok alergickej reakcie. Legislatíva v SR nám dovoľuje ponúkať tieto produkty len na kozmetické a experimentálne účely. Nemôžeme niesť zodpovednosť za iné použitie.

Popis vlastností a spôsoby použitia koloidných produktov uvedené na našich stránkach sú len informatívne. Užívanie na vlastnú zodpovednosť.

Hustota: 21 ppm

Objem: 250 ml

Ako si správne vybrať ppm?

Ppm, teda hustotu si môžete zvoliť vzhľadom na závažnosť daného problému, ktorý chcete riešiť. Ak ste sa rozhodli na vlastnú zodpovednosť užívať koloidný produkt ako prevenciu udržania zdravého a funkčného organizmu, v takom prípade Vám bohate stačí ppm 21. Zlato je známe pre svoje špecifické účinky pri vnútornom užívaní.

Forma spreju je vhodná na pokožku, v takomto prípade odporúčame vyššie ppm-55.

Spôsob, ako si môžete predstaviť ppm, je vizualizácia vloženia dvoch kvapiek atramentu do vane plnej vody, alebo by ste chceli osoliť 10 ton zemiakových lupienkov jednou štipkou soli. Tento postup by vytvoril koncentráciu atramentu 1 ppm.

Všetky odporúčania sú definované priamo k našim produktom, nezaručujeme za hustotu a dávkovanie iných produktov, pretože nevieme potvrdiť ich kvalitu a pravosť.

Upozornenie

Výrobok nie je určený pre osoby, ktoré sú alergické na zlato! Doporučujeme si pred prvým stykom s týmto kovom urobiť alergický test nastriekaním malého množstva na pokožku, počkať pol hodinu – hodinu, akonáhle bude mať pokožka reakciu začervenaním, svrbením a týmto podobným, môže to byť dôsledok alergickej reakcie. Legislatíva v SR nám dovoľuje ponúkať tieto produkty len na kozmetické a experimentálne účely. Nemôžeme niesť zodpovednosť za iné použitie.

Popis vlastností a spôsoby použitia koloidných produktov uvedené na našich stránkach sú len informatívne. Užívanie na vlastnú zodpovednosť.

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.

AKCIA

Pri objednávke nad 70 €, 1 sada zdarma!

Jedna sada obsahuje tri druhy nápoja čagy:
s reiši, kordycepsom a jedľou

Čaga má pozitívny vplyv na imunitu. Pomáha v boji proti škodlivým baktériám a vírusom.