Komplex enzýmov BIOKASKAD, 180 ks

Enzýmový komplex, ktorý pomáha zlepšovať trávenie a normalizovať metabolické procesy v tele.

„Komplex enzýmov(fermentov) Biocascade“ je jedinečný produkt z hľadiska šírky spektra účinku jeho zložiek, ktorý obsahuje tráviace enzýmy živočíšneho a rastlinného pôvodu a ďalšie nutraceutiká, ktoré podporujú a regulujú procesy trávenia, zlepšujú zabezpečenie fermentami, majú priaznivý vplyv na hlavné typy metabolizmu zabraňujúc rozvoju chronických chorôb. Pravidelné používanie komplexu pomôže našim črevám vyhnúť sa zaneseniu odpadom produktami hnitia bielkovín a kvasenia cukrov v čreve.

Komplex obsahuje biologicky aktívne látky s antihistamínovým, imunomodulačným a regeneračným účinkom na minimalizáciu možnosti vzniku alergických reakcií a na zvýšenie odolnosti organizmu voči pôsobeniu nepriaznivých vonkajších vplyvov.

V balení ks: 180 tab.

Hmotnosť balenia, g: 130

Veľkosť s balením, mm: 65 * 55 * 95

Zobraziť viac

34,00  / 28,33  bez DPH

Na sklade

Trávenie je jediný postupný proces, v ktorom každá ďalšia fáza závisí od kvality predchádzajúcej. Ak je nedostatok enzýmov v „hornom“ štádiu trávenia, potom je celý proces narušený. Vzťah medzi stupňami trávenia v gastrointestinálnom trakte sa uskutočňuje pomocou enzymatickej regulácie.

Technológia doplnku výživy „Komplex enzýmov Biocascade“ zaisťuje cielené dodávanie biologicky aktívnych látok: „Komplex enzýmov Biocascade“ je vyvinutý vo forme viacštruktúrovej tablety, ktorá opakuje celý proces trávenia, počnúc ústnou dutinou. Enzýmy z neho sa uvoľňujú postupne na správnych miestach, regulujú trávenie v celom gastrointestinálnom trakte a vertikálne reflexne stimulujú produkciu vlastných tráviacich štiav.

Vďaka neustálej práci rôznych enzýmov dochádza k neustálej zmene a obnove buniek ľudského tela, procesom ich stavby, premeny, ochrany a funkčnej podpory. Enzýmy sú biokatalyzátory metabolických procesov. Vďaka tomu má komplex protizápalový účinok, obmedzuje patologické prejavy autoimunitných a imunokomplexných procesov a pozitívne ovplyvňuje ukazovatele imunologickej reaktivity tela. Stimuluje a reguluje funkčnú aktivitu monocytov-makrofágov, prirodzených zabíjačských buniek, fagocytárnu aktivitu buniek. Reguluje mechanizmy nešpecifickej obrany (produkcia interferónov), čím vykazuje antivírusové a antimikrobiálne účinky. Normalizuje metabolizmus lipidov, znižuje syntézu endogénneho cholesterolu, zvyšuje obsah HDL,

Komplexné výhody 

  1. Viacvrstvový aktívny obal umožňuje cielené dodávanie enzýmov do rôznych častí gastrointestinálneho traktu.
  2. Špeciálna membrána odolná voči kyselinám zaisťuje uchovanie enzýmov a chráni ich pred negatívnymi účinkami žalúdočnej šťavy.
  3. Bylinné zložky sú vo forme extraktov s vyššou biologickou aktivitou.
  4. Široké spektrum účinku vďaka vyváženému dávkovaniu účinných látok v prípravku.

Indikácie pre použitie 

  • Na zlepšenie trávenia pri chorobách gastrointestinálneho traktu, pankreatitíde, hepatitíde.
  • Infekčné a zápalové ochorenia rôznej etiológie
  • Ako doplnok na zlepšenie úspešnosti liečby autoimunitných chorôb (reumatoidná artritída atď.)
  • Prevencia a liečba pooperačných komplikácií (zápal, adhezívne ochorenie)
  • Na rôzne alergické kožné reakcie, dermatitídu, akné.

Princíp komplexu BIOKASKAD 

Enzýmy živočíšneho pôvodu:

Chymotrypsín, pepsín, trypsín, proteáza sú skupinou proteolytických enzýmov, ktoré hydrolyzujú proteíny za vzniku peptidov a aminokyselín s nízkou molekulovou hmotnosťou. Enzýmy zlepšujú trávenie a majú protizápalové účinky. Amyláza je hydrolytický enzým, ktorý štiepi sacharidy: škrob a cukor. 86% diabetických pacientov nemá dostatočný obsah amylázy v črevných sekrétoch. Amyláza podporuje využitie glukózy z krvi. Lipáza je lipolytický enzým, ktorý spolu s žlčou hydrolyzuje a frakcionuje lipidy. Lipáza spolu s žlčou podporuje asimiláciu polynenasýtených mastných kyselín, ako aj vitamínov A, D, E, F rozpustných v tukoch a premieňa ich na teplo a energiu.

Enzým pankreatín ( lipáza, proteáza a amyláza)  sa aktivuje v alkalickom prostredí a štiepi bielkoviny, tuky a sacharidy, čo prispieva k ich úplnejšej absorpcii v tenkom čreve.

Bromelaín a papaín sú vysoko aktívne proteolytické enzýmy rastlinného pôvodu so schopnosťou zvýšiť funkčnú aktivitu čreva pri odstraňovaní metabolických produktov z tela. Enzýmy sú silnými katalyzátormi najdôležitejších procesov metabolizmu sacharidov a bielkovín, zlepšujú trávenie v gastrointestinálnom trakte.

Enzýmy biotechnologického pôvodu:

Renín patrí do skupiny proteolytických enzýmov, ale je to selektívny enzým, ktorý podporuje odbúravanie hlavnej bielkoviny mliečnych výrobkov – kazeínu. Sucraza – podporuje štiepenie rôznych druhov cukrov na glukózu a fruktózu s ich následnou absorpciou do krvi. Laktáza je enzým, ktorý premieňa mliečny cukor na glukózu a galaktózu. Maltáza je enzým, ktorý premieňa maltózu na dextrózu. Kataláza je nevyhnutná na udržanie určitej koncentrácie hemoglobínu a glutatiónu. Kataláza je silný antioxidant, ktorý katalyzuje detoxikačné reakcie agresívnych zlúčenín v bunkách tela. V prírode sa vyskytuje spolu s superoxiddismutázou. Zasahuje do reakcií peroxidácie lipidov (LPO).Superoxid dismutáza (SOD) je enzým protiradikálneho obranného systému. SOD sa nachádza vo všetkých bunkách tela, ktoré neutralizujú voľné radikály – superoxidy. Superoxiddismutáza sa odporúča ako prostriedok na prevenciu negatívnych účinkov toxických chemikálií a rádioaktívneho žiarenia na organizmus, znižujúcich riziko vzniku rakoviny.

Žlč pomáha zlepšovať trávenie, rozpúšťať žlčové kamene, znižovať hladinu cholesterolu a významne zvyšuje črevnú pohyblivosť.

Rutín vykazuje protizápalové a antialergické účinky, podporuje vazodilatáciu (rozšírenie ciev) , má protiopuchový a mierny spazmolytický účinok. Majú tiež antioxidačné vlastnosti. Spolu s kyselinou askorbovou sa podieľa na oxidačno-redukčných procesoch, normalizuje a udržiava štruktúru, pružnosť a priepustnosť krvných ciev, zabraňuje ich sklerotickým léziám, pomáha udržiavať normálny krvný tlak.

Zinok sa nachádza v inzulíne a mnohých životne dôležitých enzýmoch vrátane antioxidačného enzýmu superoxiddismutázy. Podieľa sa na procesoch prevencie tvorby voľných radikálov. Je nevyhnutný pre syntézu bielkovín vrátane kolagénu a posilňuje imunitný systém. Zinok má veľký význam pre rastové procesy reprodukčných orgánov a pre funkciu prostaty.

Echinacea purpurea . V kombinácii s enzýmami stimuluje echinacea tvorbu, dozrievanie, mobilizáciu a agresivitu bielych krviniek, zvyšuje aktivitu makrofágov, stimuluje účinok interferónu a poskytuje tak nešpecifický imunomodulačný účinok. Má baktericídne a antivírusové vlastnosti, zlepšuje procesy, má výrazný protizápalový účinok, čistí krv a lymfatický systém.

Extrakt z koreňa sladkého drievka má spazmolytické, anticholinergické, antihistaminické a imunotropné účinky. Sladké drievko podporuje hojenie žalúdočných vredov, stimuluje vylučovanie žlče a zlepšuje činnosť pečene.

Aktívne látky: [pankreatín, trypsín, papaín, superoxiddismutáza (SOD), bromelaín, žlčová múčka v prachu, rutín, laktáza, kataláza, proteáza, lipáza, sacharáza, ribonukleová kyselina, sodná soľ deoxyribonukleovej kyseliny, amlyáza, pepsín, zinok (oxid zinočnatý), renín, maltáza, výťažok z koreňa sladkého drievka (Glycyrrhiza glabra), chymotrypsín, výťažok z kvetov echinacey purpurovej (Echinacea purpurea)].

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 1 tableta – 3 x denne. Pred prehltnutím držte tabletu v ústach 10-15 sekúnd. Tablety užívajte po dobu 1 mesiaca. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Upozornenie:  Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy a nie je určený pre deti. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím lekárom. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia. Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Minimálna trvanlivosť do: uvedené na obale.

Počet kusov v balení

180

Veľkosť s balením

65x55x95

Hmotnosť balenia

130 g

Značka

Artlife

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.