Neokolagén artro, kolagénový nápoj 300 g.

Kolagénový nápoj „Neokolagén Artro“, 300 g

Obohatený o L-arginín, vápnik a vitamíny C,E, B2 a D

Neokolagen Artro je jedinečný nápoj založený na báze hydrolyzovaného kolagénu vysokého stupňa čistoty. Produkt pomáha vyplniť deficit a stimuluje syntézu kolagénu – jedného z hlavných proteínov spojivového tkaniva, zaisťujúceho pevnosť a pružnosť všetkých ľudských orgánov.
Má príjemnú chuť a neutrálny zápach, výborne sa rozpúšťa v studenej a teplej vode.

1 dávka (29,5 kalórií) obsahuje 5 000 mg kolagénového hydrolyzátu

V balení, ks: 300 g

Hmotnosť balenia, g: 370

Veľkosť s balením, mm: 100 * 100 * 130

Zobraziť viac

46,00  / 38,33  bez DPH

Na sklade

Kolagén je najhojnejšia bielkovina v našom tele. Tvorí jednu tretinu všetkých bielkovín v tele a 70% všetkých bielkovín v pokožke.

Kolagén vstupujúci do nášho tela sa prakticky neabsorbuje spolu s bežným jedlom. Iba špeciálna forma kolagénu – hydrolyzát kolagénu , ktorý má jedinečnú štruktúru, zhodnú vo svojich biologických parametroch so zložením buniek spojivového tkaniva, ktorých výroba bola možná len vďaka moderným technológiám, stimuluje obnovu vlastného kolagénu a je schopný v krátkom čase úplne doplniť jeho nedostatok v tele.

Kolagénový nápoj Neocollagen Artro obsahuje špeciálnu formu vysoko hydrolyzovaného kolagénu, ktorý sa lepšie absorbuje a úplne vstrebáva. V kombinácii s vápnikom a vitamínom D 3 prispieva k posilneniu kostného tkaniva. Nápoj je obohatený o antioxidanty, ktoré podporujú lepšie vstrebávanie hydrolyzovaného kolagénu.

Výhody

 • Zdroj kompletných bielkovín pre výživu svalového tkaniva a kĺbov – obsahuje 18 aminokyselín, z ktorých 6 je nenahraditeľných.
 • Má špeciálnu formu – kolagén hydrolyzát, ktorý je telom plne absorbovaný.
 • Obohatené zloženie obsahuje vitamíny, ktoré stimulujú syntézu kolagénu a vápniku.
 • Má príjemnú chuť a neutrálny zápach, výborne sa rozpúšťa v studenej a teplej vode.

Doporučené používanie

 • Pri komplexnej liečbe chorôb pohybového aparátu: artróza, artritída, osteochondróza.
 • Pre športovcov s vysokým namáhaním kĺbov, ako aj na zvýšenie vytrvalosti a budovanie svalovej hmoty.
 • Prevencia artrózy v starobe.
 • Na zotavenie zo zranení a poranení kĺbov.
 • Podporuje proces obnovy a posilnenia spojivového tkaniva po úrazoch, pri vysokej fyzickej námahe, športe
 • Nízkokalorický nápoj. Môžu ho používať ľudia kontrolujúci si hmotnosť.
 • Podporuje krásu a mladosť pokožky

Princíp účinku preparátu

Kolagén v kosti vytvára „sieť“ – kostnú matricu – v ktorej sa ukladá vápnik. Čím silnejšia je sieť, tým silnejšie je kostné tkanivo. Kolagén je súčasťou väzov a chrupaviek, vďaka čomu sú kĺby pohyblivé, pevné a odolné.

Hydrolyzovaný kolagén obsahuje kompletnú sadu všetkých nevyhnutných aminokyselín a slúži ako materiál na syntézu vlastného kolagénu.

L – arginín je klasifikovaný ako neesenciálna aminokyselina, ale za určitých okolností sa stáva pre telo základnou látkou a jej nedostatok môže v tele spomaliť procesy obnovy. Potreba arginínu je v obdobiach intenzívneho rastu mimoriadne veľká, pretože podporuje produkciu rastového hormónu. Stimuláciou produkcie hormónov glukagónu a inzulínu podporuje arginín budovanie svalov a naopak zabraňuje hromadeniu tuku. Vysoká koncentrácia arginínu sa nachádza v koži, spojivovom tkanive a svaloch. A vďaka svojej schopnosti opraviť poškodené tkanivá je vhodný pre športovcov a ľudí trpiacich artritídou.

Vitamíny C, E, šípkový extrakt poskytujú ochranný a antioxidačný komplex. Keď imunitné bunky bojujú proti infekcii, spôsobujú oxidačné poškodenie okolitých tkanív, čo môže spôsobiť chronický zápal. Zníženie tohto oxidačného poškodenia pomáha regulovať zápal. Antioxidanty, ako je vitamín C, pomáhajú znižovať oxidačné poškodenie neutralizáciou „voľných radikálov“, takže pomáhajú udržiavať zápal pod kontrolou.

Vápnik a vitamín D 3  –nevyhnutné pre tvorbu pevných kostí. Vápnik podporuje mineralizáciu kostí, zatiaľ čo vitamín D 3 lepšiu absorpciu vápnika. Vitamín D reguluje metabolizmus minerálov a podporuje ukladanie vápnika v kostnom tkanive a dentíne, čím zabraňuje strate pevnosti  kostí.

Vitamín B 2 je potrebný pre širokú škálu bunkových procesov. Rovnako ako ostatné vitamíny skupiny B hrá kľúčovú úlohu v energetickom metabolizme a je potrebný pre metabolizmus tukov, sacharidov a bielkovín.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Odporúčané dávkovanie a príprava: 10 g prášku (2-3 čajové lyžičky) za intenzívneho miešania zalejte do pohára so studenou vodou (180 – 200 ml). Dobre premiešajte. Nechajte stáť 5 minút, kým sa zložky úplne nerozpustia. Konzumujte ihneď po príprave. Na rozpustenie je možné použiť šejker. Po otvorení by sa mal produkt uchovávať najviac mesiac. Na prípravu produktu používajte pri dávkovaní nápoja čistú a suchú lyžicu. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Zloženie: hydrolyzovaný kolagén, fruktóza, vápnik (laktát vápenatý), L-arginín, citrusová vláknina, maltodextrín, prírodná aróma, kyselina citrónová, výťažok z plodov ruže šípovej (Rosa canina), vitamín C (kyselina L-askorbová), sukralóza, vitamín E (tokoferylacetát), vitamín B2 (riboflavín), vitamín D (kolekalciferol).

Obsah aktívnych látok Denná dávka (10 g) Odporúčaná denná dávka (%)
Hydrolyzovaný kolagén (bovinný) 5000 mg Nie je stanovená
Vápnik (laktát vápenatý) 955 mg 119,4 %
L-arginín 915 mg Nie je stanovená
Výťažok z plodov ruže šípovej (Rosa canina) 100 mg Nie je stanovená
Vitamín C (kyselina L-askorbová) 13,5 mg 16,9 %
Vitamín E (tokoferylacetát) 4,5 mg 37,5 %
Vitamín B2 (riboflavín) 0,8 mg 57,1 %
Vitamín D (kolekalciferol) 0,0015 mg 30 %

 

Upozornenie:  Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy a nie je určený pre deti. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím lekárom. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia. Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Minimálna trvanlivosť do: uvedené na obale.

Hmotnosť balenia

370 g

Veľkosť s balením

100x100x130

Značka

Artlife

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.