PANBIOLAKT, 60 ks

Synbiotikum novej generácie

Panbiolakt je synbiotikum novej generácie, ktorého vývoj bol založený na moderných koncepciách biocenózy a vedeckých úspechoch v oblasti biotechnológie.

Vytvorené na základe konzorcia probiotických kmeňov, prebiotických látok, enzýmov a cysteínu. Poskytuje účinnú reguláciu a udržanie črevnej homeostázy a črevnej mikrobiocenózy.

Vhodné pre spotrebiteľov s intoleranciou mliečnych bielkovín.

Ďalšie informácie o črevnej mikrobiocenóze pripravujeme v našom blogu.

A kedy a prečo brať lieky obsahujúce živé baktérie, pripravujeme článok. 

V balení, ks: 60 viečok.

Hmotnosť balenia, g: 165

Veľkosť s balením, mm: 55 * 55 * 100

 

Zobraziť viac

27,00  / 22,50  bez DPH

Na sklade

 • prispieva k obnoveniu normálnej črevnej flóry a mikroflóry
 • umožňuje dodatočne regulovať procesy sprevádzajúce dysbiózu (narušenie prirodzenej rovnováhy črevnej bakteriálnej flóry , hromadenie toxínov , zápal črevnej sliznice)
 • bezpečné pre spotrebiteľov s intoleranciou na mlieko
 • umožňuje výrazne skrátiť trvanie liečby dysbiózy vďaka vysokej koncentrácii kolónie tvoriacich jednotiek v dennej dávke, schopnosti bakteriálnych kmeňov kolonizovať črevo a potláčať patogénne mikróby

Panbiolact sa ďalej doporučuje :

 • na obnovenie normálnej črevnej mikrobiocenózy po jej vystavení nepriaznivým faktorom, taktiež  po závažných ochoreniach, antibakteriálnych, hormonálnych, chemoterapii alebo ožarovaní;
 • ako ďalší prostriedok na poruchy tráviaceho systému (hnačky, dyspeptické poruchy, plynatosť, otravy atď.), črevné infekcie, kandidóza;
 • pri alergických ochoreniami a atopickej dermatitíde;
 • na prevenciu črevných porúch pri zmene stravovania, podnebia, cestovaní.

PROBIOTICKÉ BAKTERIE

Komplex obsahuje 7 kmeňov živého bifida a laktobacilov, mikroorganizmov kyseliny propiónovej (systematický názov kyselina propánová)v koncentrácii 5,6 miliárd (5,6×109) CFU / 2 kapsuly.

Bakteriálne kmene

 • fyziologické pre črevá dospelého človeka
 • majú vysokú schopnosť aktívne sa množiť a kolonizovať epitel
 • vykazujú vysokú antagonistickú aktivitu proti patogénnym mikroorganizmom
 • pestované na bezmliečnych médiách: bez laktózy a mliečnych bielkovín, bezpečné pre ľudí s citlivosťou na mlieko a mliečne výrobky
 • chránené technológiou mikrokapsulácie pred agresívnymi faktormi tráviaceho prostredia
 • majú vysokú metabolickú aktivitu: sú schopné produkovať monosacharidy (manóza, ribóza atď.) z rastlinných oligosacharidov, triglyceridy a organické kyseliny sú najdôležitejšími substrátmi pre metabolizmus bielkovín, tukov a sacharidov
 • pomáhajú zvyšovať počet užitočnej črevnej mikroflóry, obnovujú mikrobiálnu rovnováhu, znižujú priepustnosť a zápal črevného epitelu, stimulujú činnosť imunitného systému

PREBIOTICKÉ KOMPONENTY

Prášok z topinamburu (zdroj inulínu ) slúži ako výživné médium a pomáha selektívne stimulovať rast, metabolickú aktivitu a obnovenie početnosti probiotickej črevnej mikroflóry.

Kyselina para-aminobenzoová (vitamín B10) je faktorom rastu pre probiotické baktérie, pomáha udržiavať mikrobiálnu rovnováhu v čreve, stimuluje produkciu interferónov (veľmi dôležité protivírusové látky)a zvyšuje ochrannú funkciu tela.

Posilnenie synbiotického formuly pomocou enzýmov a cysteínu umožňuje dodatočne regulovať procesy sprevádzajúce dysbiózu (hromadenie toxínov, zápal črevnej sliznice).

ENZÝMY

pomáhajú štiepeniu zložiek potravy, ktorých absorpcia je často narušená v dôsledku dysbiózy, črevných infekcií, porúch vo fungovaní žalúdka, pečene a žlčníka; zabraňujú procesom kvasenia a hnitia, hromadeniu endotoxínov, množeniu plesní . Papaín je enzým, ktorý štiepi bielkoviny. Laktáza podporuje vstrebávanie mliečnych výrobkov.

CYSTEÍN

zvyšuje nešpecifickú bariérovú funkciu čreva: zvyšuje syntézu mucínov(hlienov), ktoré chránia črevný epitel pred účinkami tráviacich štiav, mikroorganizmov a toxínov, pomáha obnoviť jeho celistvosť, pôsobí protizápalovo, pomáha eliminovať príznaky syndrómu dráždivého čreva, podporuje rast prospešnej mikroflóry.

 

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste pri teplote 4 °C (± 2 °C) mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Odporúčané dávkovanie:

Dospelí 1 kapsula  – 2 x denne s jedlom. Doba užívania je 30 dní. Kapsulu prehltnite a zapite dostatočným množstvom tekutiny. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Upozornenie:  Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy a nie je určený pre deti. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím lekárom. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia. Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Minimálna trvanlivosť do: uvedené na obale.

Počet kusov v balení

60 kapsúl

Hmotnosť balenia

165

Veľkosť s balením

55x55x100 mm

Značka

Artlife

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.