FITOSORBOVIT, 60 tabliet

Enterosorbent s vysokou sorpčnou kapacitou na základe rastlinných extraktov.

„Fitosorbovit“ je enterosorbent na báze špeciálne upraveného, ​​nízkoesterifikovaného a vysoko kvalitného citrusového pektínu. Vďaka zvýšenej sorpčnej schopnosti je schopný v malých dávkach aktívne viazať a pevne zadržiavať vo svojej štruktúre exogénne a endogénne toxíny, soli ťažkých kovov a rádionuklidy. Obohatené o rôzne druhy nestráviteľnej vlákniny (mikrokryštalická celulóza), komplex mliečnych baktérií, extrakt zo suchej repy, šípky, kvety tansy. Zlepšuje prácu žlčového systému.
Zobraziť viac

29,00  / 24,17  bez DPH

Na sklade

“Fitosorbovit” je sorbent, ktorý podporuje normálnu funkciu čriev, má obklopujúci a mierny antiseptický účinok na gastrointestinálny trakt, podporuje regeneráciu tkanív a korekciu dysbiózy.

“Fitosorbovit” oslabuje toxicko-alergické reakcie v tele, zmierňuje účinky intoxikácie vírusovými a bakteriálnymi infekciami, ožarovaním a chemoterapiou.

„Fitosorbovit“ priaznivo ovplyvňuje metabolizmus lipidov a sacharidov, znižuje obsah cholesterolu a lipoproteínov s nízkou hustotou v krvnom sére. Zlepšuje funkciu pečene a žlčových ciest. Odporúča sa zdravým ľuďom ako súčasť diétnej výživy, aby sa zabránilo metabolickým poruchám (ateroskleróza, diabetes mellitus), pacientom s rôznymi formami exo – a endotoxikózy.

„Fitosorbovit“ je antidotum (protilátka) na otravu ťažkými kovmi (olovo, kadmium, ortuť, arzén) a rádionuklidmi (stroncium-90, cézium-137 atď.)

Komplexné výhody 

  1. Vysoká sorpčná kapacita aj pri použití v malých dávkach.
  2. Obnovuje rovnováhu črevnej mikroflóry.
  3. Zlepšuje prácu žlčového systému.

 

Indikácie pre použitie 

 

  • Urýchlenie vylučovania toxínov z tela (v prípade otravy pri práci s ťažkými kovmi, chemikáliami a inými škodlivými faktormi: po konzumácii nekvalitných potravín, alkoholu, drog atď.)
  •  V rámci antiparazitárnych alebo detoxikačných programov na preventívne každoročné čistenie tela v programoch na chudnutie.
  •  V rámci liečby dysfunkcie zažívacieho traktu, pečene a pankreasu (pri všetkých druhoch črevných porúch, kolitíde, kandidóze, črevnej dysbióze)
  •  Podpora kožných chorôb (pri rôznych alergických kožných reakciách, dermatitíde, akné).

Princíp komlexu FITOSORBOVIT:

Mikrokryštalická celulóza (MCC) je zdrojom vlákniny, látky stimulujúcej činnosť gastrointestinálneho traktu. V celom gastrointestinálnom trakte MCC sorbuje (absorbuje) na svojom povrchu látky škodlivé pre telo, ťažké kovy, rádionuklidy atď. Viaže prebytočnú žalúdočnú šťavu a kyselinu chlorovodíkovú v žalúdku, v čreve – žlčové kyseliny, bilirubín , cholesterol, čím sa znižuje agresivita žalúdočnej šťavy a žlče. V tenkom čreve MCC mechanicky čistí svoju sliznicu, čo vedie k zlepšeniu parietálneho trávenia a funkcie absorpcie v čreve. MCC je živnou pôdou pre prospešnú črevnú mikroflóru, ktorá pomáha zvyšovať jej množstvo a zlepšovať funkčný stav čreva.

Polysorbovit Je enterosorbent na báze špeciálne upraveného, ​​nízkoesterifikovaného a vysoko kvalitného citrusového pektínu. V žalúdku vytvára polysorbovit hustý gél, ktorý obklopuje žalúdočnú stenu a vďaka svojej vysokej schopnosti zadržiavať vodu napučiava. Vytvorený hustý gélový film chráni stenu žalúdka pred agresívnymi faktormi žalúdočnej šťavy, ako je kyselina chlorovodíková a tráviace enzýmy. Stimuluje tiež krvný obeh v horných vrstvách stien žalúdka, čo zlepšuje ich výživu a obohacuje ich kyslíkom. Polysorbovit navyše viaže toxíny, metabolity a produkty rozkladu tkanív. Po absorpcii do tenkého čreva má polysorbovit rovnaký účinok ako v žalúdku. Umožňuje teda zmierniť zápal pri duodenitíde, enteritíde, gastroenteritíde, spastická kolitída, syndróm dráždivého čreva. Podporuje normalizáciu stolice.

Lyofilizovaná repa obsahuje vlákninu, cukry, minerálne soli, vitamíny skupiny B, betaín, pektínové látky. Repné vlákno zvyšuje črevnú pohyblivosť, stimuluje vylučovanie tráviacich štiav a žlče. Pektínové látky pomáhajú odstraňovať z tela cholesterol, toxické látky, betaín normalizuje metabolické procesy, zlepšuje činnosť pečene. Repa má mierne laxatívne účinky, čo pomáha zlepšovať pohyblivosť a čistiť črevá.

Kvety tansy majú pomerne silný choleretický a protizápalový účinok pri ochoreniach čriev, žalúdočných vredoch a dvanástnikových vredoch. Spolu s tým tonizuje svaly gastrointestinálneho traktu a zvyšuje jeho vylučovanie a znižuje obsah hlienu v žlči.

Šípky sa odporúčajú na zvýšenie obranyschopnosti tela, pôsobia vitamínovo, protizápalovo, močopudne, hemostaticky. Vďaka prítomnosti organických kyselín a pektínov šípky pôsobia ako mierne preháňadlo.

Komplex laktobacilov predstavujú baktérie mliečneho kvasenia Lactobacillus plantarum kmeň 8P-A3, podporujú lokálnu imunitu, produkujú interferón, kyselinu listovú, biotín, vitamín K. Baktérie mliečneho kvasenia chránia a šetria gastrointestinálny trakt, sú potrebné pri všetkých črevných poruchách , kolitída, kolitída a takmer všetka sprievodná patológia. Lactobacillus plantarum sa pestuje na bezmliečnych médiách: neobsahujú laktózu a mliečne bielkoviny, sú bezpečné pre ľudí s citlivosťou na mlieko a mliečne výrobky.

Obsah aktívnych látok 12 tabliet Odporúčaná denná dávka (%)
Polysorbovit 2000,4 mg Nie je stanovená
Lyofilizovaný koreň z repy (Beta vulgaris) 800 mg Nie je stanovená
Výťažok z kvetov vratiča obyčajného (Tanacetum vulgare) 300 mg Nie je stanovená
Výťažok z plodov ruže májovej (Rosa majalis) 200 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov senovky gréckej (Trigonella foenum-graecum) 200 mg Nie je stanovená
Laktobacily (Lactobacillus plantarum) 100 mg / 1×105 CFU/g Nie je stanovená

 

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 2-3 tablety – 3 až 4 x denne s jedlom. Tablety prehltnite a zapite dostatočným množstvom tekutiny. Doporučená doba užívania je 2-3 týždne. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Upozornenie:  Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy a nie je určený pre deti. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím lekárom. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia. Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Minimálna trvanlivosť do: uvedené na obale.

Značka

Artlife

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.