Poly-Cetrazín, prírodné antibiotikum – 40 ks

SALE

Prírodné antibiotikum Poly-cetrazín

Vďaka modernej biotechnológii vytvára spoločnosť Artlife doplnok výživy „Poly-Cetrazín “ , ktorý má antibakteriálne, antivírusové, antiprotozoálne, fungicídne, protizápalové, adaptogénne vlastnosti a zlepšuje imunitu.
Klinicky preukázaná účinnosť.
V balení, ks: 40 tabliet
Hmotnosť balenia, g: 45
Veľkosť s balením, mm: 47 * 47 * 69
Zobraziť viac

39,00  / 32,50  bez DPH

Na sklade

Poly-cetrazín = prírodné antibiotikum

Indikácie pre použitie:

 • pri komplexnej terapii infekčných ochorení horných dýchacích ciest (chronická faryngitída, tonzilitída, rinosinusitída, tracheitída, tracheobronchitída);
 • na prevenciu zhoršenia alebo návratu chronických infekcií;
 • zvýšiť imunitu počas sezóny ARVI;
 • na prevenciu opakovania chronickej herpesvírusovej infekcie;
 • pri komplexnej liečbe rôznych mykóz (kandidóza, onychomykóza, trichofytóza)
 • ako posilňujúci prostriedok po infekčnom alebo vírusovom ochorení.

Komplexné výhody:

 • Selektívnosť účinku – ničia patogénne látky a zachovávajú mikroflóru
 • Nedostatok rezistencie – rezistencia patogénnych patogénov sa nevyvinie k bylinným antimikrobiálnym látkam
 • Široké spektrum účinku – má viaczložkové zloženie, ktoré určuje účinok proti baktériám, vírusom a plesniam.
 • Posilnenie imunity – priaznivo ovplyvňuje črevnú mikroflóru, prispieva k formovaniu lepšej imunitnej odpovede.
 • Klinicky preukázaná účinnosť.

Princíp Poly-cetrazínu:

Extrakt Cetraria (pľuzgierka islandská)  – obsahuje kyseliny usnové , ktoré vykazujú antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, selektívne pôsobia na patogény bez poškodenia normálnej mikroflóry. Aktívne proti baktériám Streptococcus pyogenes, Enteroccocus faecalis, Enteroccocus faecium, Staphylococcus aureus; Bacteroides spp., Clostridium perfingens, Propriinibasterium acnes; M. tuberkulóza. Prejavte antivírusovú aktivitu proti Herpes simplex, Epstein – Barr; proti hubám rodu Penicillium Frequentas, Verticillium alboatrium, Fusarium moniliforme.

Postbiotický metafiltrát  – Metabolity kvapaliny probiotických mikroorganizmov acelulárnej kultúry obsahujú zloženie biologicky aktívnych látok: bakteriocíny, katalázy, látky podobné antibiotikám, beta-glukanázy, polypeptidy, lipopeptidy atď., Čo ju zbavuje vitality. Spôsobujú baktericídne a bakteriostatické pôsobenie na patogénne, oportunistické mikroorganizmy a huby bez ovplyvnenia prospešnej črevnej mikroflóry.

Lyzozým je enzým, ktorý sa v tele nachádza na slizniciach dýchacích ciest, ústnej dutiny, spojiviek očí. Lyzozým hrá jednu z vedúcich úloh v prirodzenej imunite, ničí bunkové steny baktérií hydrolýzou peptidoglykánu, stimuluje fagocytárnu aktivitu neutrofilov a makrofágov. Hlavnou oblasťou použitia lyzozýmu je liečba infekčných-zápalových a purulentno-septických ochorení.

Andrographis– najsilnejší imunostimulant. Je účinný proti väčšine druhov vírusov, má protizápalový účinok. Antivírusová aktivita rastliny sa realizuje stimuláciou produkcie interferónu a inhibíciou vírusových glykoproteínov, ktoré tvoria obal vírusu, čo zabraňuje prenikaniu vírusových častíc do buniek hostiteľa a ich ďalšiemu množeniu v ľudskom tele. Bola preukázaná vysoká účinnosť andrografie proti chrípke a vírusom herpes simplex. Rastlina sa považuje za prírodné antibiotikum, ktoré na rozdiel od tradične používaných antibakteriálnych liekov nemá toľko vedľajších účinkov a kontraindikácií. Zvyšuje produkciu špecifických protilátok proti rôznym patogénnym baktériám v tele (Staphylococcus aureus, baktérie Borrelia, Pseudomonas aeruginosa a Escherichia coli, Salmonella, shigella atď.) vrátane mykobaktérií spôsobujúcich tuberkulózu. Pri použití andrografie na liečbu infekčných črevných chorôb má selektívny antibakteriálny účinok, potláča vývoj iba patogénnych baktérií a neovplyvňuje normálnu prospešnú mikroflóru.

Propolis je uznávaný ako druh lieku s mnohostranným účinkom: má baktericídny, antivírusový, protiplesňový účinok a má protizápalové, dermatoplastické, antitoxické, biostimulačné, protinádorové, antioxidačné a analgetické vlastnosti. Je vedecky dokázané, že propolis je aktívny prostriedok, ktorý stimuluje špecifické a nešpecifické faktory imunity. Propolis stimuluje regeneráciu tkanív, podieľa sa na regulácii endokrinného systému a prejavuje sa ako hepatoprotektor a ako antihypertenzívum a antiarytmikum.

Orechový list – má hojenie rán, antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti. Zloženie listov vlašských orechov obsahuje takú aktívnu zložku, ako je juglon, silná antimikrobiálna látka, ktorá inhibuje rast baktérií a plesní. Existujú klinicky dokázané dôkazy, že juglón neutralizuje toxíny tetanu a záškrtu.
Taktiež v listoch orecha sa našla špecifická látka, ktorá pôsobí na tyčinky antraxu.

Ľubovník bodkovaný – má protizápalovú a protivredovú aktivitu. Triesloviny ľubovníka bodkovaného majú antimikrobiálny účinok proti grampozitívnym mikroorganizmom, stafylokokom, rezistentným na penicilín. Flavonoidy ľubovníka bodkovaného majú spazmolytický účinok na hladké svalstvo žlčových ciest čreva, krvných ciev a močovodov. Ľubovník bodkovaný má sťahujúci účinok, podporuje rýchlu regeneráciu poškodených tkanív. Ľubovník bodkovaný je jednou z mála rastlín, ktoré poskytujú suroviny na výrobu účinných antibiotík.

List eukalyptu – V listoch sa nachádza éterický olej, ktorého hlavnou zložkou je cineol, triesloviny, organické kyseliny, horkosť atď. Eukalyptové prípravky majú antimikrobiálne, analgetické, antiseptické, antihelmintické, antiparazitárne a expektoračné vlastnosti. Cineol je účinný proti pôvodcom záškrtu a dyzentérie, tyfusového bacilu, streptokoka. Pôsobí na Pseudomonas aeruginosa. Pri súčasnom použití eukalyptu s antibiotikami sa terapeutický účinok dosiahne za kratší čas.

Pankreatín – tráviaci enzýmový prostriedok, dopĺňa nedostatok pankreatických enzýmov, podporuje štiepenie bielkovín na aminokyseliny, tuky na glycerol a mastné kyseliny, škrob na dextríny a monosacharidy, zlepšuje funkčný stav gastrointestinálneho traktu, normalizuje procesy trávenia. Pankreatické enzýmy sa uvoľňujú z liekovej formy v alkalickom prostredí tenkého čreva, pretože sú membránou chránené pred účinkom žalúdočnej šťavy.

Maximálna enzymatická aktivita pankreatínu sa zaznamená po 30 – 45 minútach. po perorálnom podaní.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 2 kapsule – 2 x denne pri jedle. Kapsule užívajte po dobu 10 dní, podľa potreby užívanie opakujte. Kapsule prehltnite a zapite dostatočným množstvom tekutiny. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Obsah aktívnych látok 4 kapsule Odporúčaná denná dávka (%)
Výťažok z pľuzgierky islandskej (Cetraria islandica) 300 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov pravenky latnatej (Andrographis paniculata) 300 mg Nie je stanovená
Výťažok z ľubovníka bodkovaného (Hypericum perforatum) 105 mg Nie je stanovená
Postbiotický metafiltrát 100 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov eukalyptu (Eucalyptus) 75 mg Nie je stanovená
Výťažok z listov orecha kráľovského (Juglans regia) 75 mg Nie je stanovená
Pankreatín 60 mg Nie je stanovená
Lyzozým hydrochlorid 46 mg Nie je stanovená
Propolis 15 mg Nie je stanovená

Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Minimálna trvanlivosť do: uvedené na obale.

Značka

Artlife

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.