Unikátne vlastnosti čagy

25. januára 2021 0 komentárov

Jedinečné vlastnosti chagy

Chaga je jednou z najznámejších liečivých húb v Rusku. Jej druhé meno je brezová huba, pretože sa najčastejšie vyskytuje na živých brezách vo forme čiernych výrastkov nepravidelného tvaru.

Obyvatelia Ruska už dlho používali chagu na prevenciu a liečbu mnohých chorôb, vrátane onkologických a od polovice minulého storočia sa začalo s jej aktívnym štúdiom. Štúdie preukázali, že extrakty z húb skutočne zvyšujú obranyschopnosť organizmu, aktivujú metabolizmus v mozgovom tkanive a pri vnútornom a lokálnom použití pôsobia protizápalovo. Navyše sa ukázalo, že sú schopné spomaliť rast alebo dokonca úplne zničiť mnoho nádorových útvarov. Existujú silné dôkazy o tom, že extrakt z chagy  pozitívne vplýva na imunitu: podporovaním tvorby cytokínov (špecializovaných proteínov, ktoré regulujú imunitný systém) chaga stimuluje biele krvinky, ktoré sú potrebné na boj proti škodlivým baktériám alebo vírusom.


Podľa najnovších údajov preukázala chaga svoju aktivitu aj proti rôznym vírusom, a to nielen vyvolaním imunitnej odpovede, ale aj priamym ovplyvnením množenia vírusov in vitro.

Vedci z mykologického laboratória Štátneho vedeckého centra pre virológiu a biotechnológiu „Vektor“ vykonali kolosálnu prácu, ktorá preukázala, že účinné látky vodného extraktu chagy sú schopné potlačiť množenie vírusu SARS-CoV-2 .

Túto správu sme samozrejme nemohli ignorovať, keďže firma Artlife pracuje s produktami z chagy už veľa rokov.

Kvôli množstvu prospešných vlastností je chaga obsiahnutá vo veľkom množstve  výrobkov Artlife, v tomto momente vám vieme ponúknuť jedinečnú kombináciu s polyprenolmi  Oleopren Genez a nenahraditeľný komplexný produkt firmy Artlife –  Granday Chaga Proactive.

Veľký význam má aj výrobná technológia. Na prípravu špeciálneho výluhu z chagy používa firma Artlife jedinečnú technológiu UTM – umožňuje vám extrahovať užitočné látky zo samotného „srdca“ bunky. Technológia UTM je metóda založená na účinku ultrazvukovej energie na štruktúru rastlinnej bunky, ktorá umožňuje z nej uvoľňovať najcennejšie látky. Zatiaľ čo obvyklé zaliatie vriacou vodou a vodný výluh poskytuje iba čiastočnú extrakciu účinných látok. Pracujeme na tom,aby sme  tento produkt ,,Sok chaga“  mohli čoskoro ponúknuť na našej stránke.

 

A pre milovníkov tradičného čajového nápoja ponúkame unikátny koncentrát na prípravu nápoja na báze čagy Granday Chaga Proactive, ktorá obsahuje nielen samotnú hubu chaga, drvenú pre najlepšie varenie, ale aj hotový extrakt z chagy. Získate tak oveľa vyššiu koncentráciu účinných látok.Pre všeobecné zlepšenie zdravia, prevenciu vírusových infekcií, najmä na jeseň a na jar, je dobré vypiť pár šálok tohto nápoja denne.

Pridať komentár

Your email address will not be published.