JOINT FLEX FORTE, 120 tab.

Chondroprotektívny prostriedok s protizápalovým účinkom

Obsahuje prírodné chondroprotektory, ktoré sú potrebné na stavbu a obnovu chrupavkového tkaniva, a látky, ktoré zabraňujú chronickému zápalu v spojivovom tkanive.

V balení, ks: 120 tabliet po 0,9 g

Hmotnosť balenia, g: 140

Veľkosť s balením, mm: 55 * 55 * 95

Prečítajte si viac o tomto výborne prepracovanom komplexe dolu v popise.

Zobraziť viac

45,00  / 37,50  bez DPH

Na sklade

Kĺby sú počas života vystavené obrovskému stresu. Väčšina problémov v nich vzniká zničením vrstvy chrupavky. V dôsledku toho sa kĺb zapáli a objaví sa bolesť. Prevenciou určitých chorôb a dokonca aj úrazov je správna a včasná ochrana kĺbov. Na udržanie zdravia kĺbov sa musia používať určité látky: chondroprotektory.

Komplex Joint Flex Forte obsahuje hlavné chondroprotektory: glukozamín sulfát a chondroitín sulfát. Chondroitín sulfát a glukozamín sú zabudované do štruktúr chrupavkového tkaniva, zvyšujú jeho rast a znižujú deštrukciu. Teda nielen zmierňujú bolesť, ale tiež obnovujú funkcie postihnutého kĺbu, spomaľujú vývoj ochorenia.

Komplex “Osteol” (inovatívne peptidy mliečneho proteínu) obsiahnutý v kompozícii potláča aktivitu enzýmov, ktoré spôsobujú zápal v kĺbe, podporuje obnovu chrupavkového tkaniva. Ak sa používa spolu s glukozamínom a chondroitínom, niekoľkonásobne zvyšuje syntézu štruktúr a makromolekúl potrebných pre chrupavku.

Komplexné výhody 

 • Kompletná výživa pre kĺby.
 • Synergický účinok je spôsobený „Osteolom“, ktorý je súčasťou komplexu.
 • Rýchle zotavenie po úrazoch a športovej záťaži – vďaka kombinácii komplexu aminokyselín a vitamínu C.
 • Dopĺňa nedostatočný prísun spojivového tkaniva živinami
 • Pomáha zlepšovať funkčný stav kĺbov a väzov
 • Vhodné na použitie v podporných programoch pre choroby pohybového aparátu
 • Urýchľuje zotavenie tela po športe, úrazoch

Indikácie pre použitie

 • Pri komplexnej liečbe chorôb pohybového aparátu: artróza, artritída, osteochondróza.
 • Športovci s vysokým namáhaním kĺbov.
 • Prevencia artrózy v starobe.
 • Na zotavenie po zraneniach a poraneniach kĺbov.

Princíp komplexu JOINT FLEX FORTE

Glukozamín sulfát je korektorom metabolizmu chrupavky. Pôsobí chondroprotektívne, anabolicky (stimuluje regeneráciu chrupavkového tkaniva), mierne protizápalovo a analgeticky. Podporuje obnovu chrupavkového tkaniva, zlepšuje kvalitu intraartikulárnej tekutiny, posilňuje spojivové tkanivo. Glukozamín obnovuje enzymatické procesy v bunkách synoviálnej membrány a kĺbových chrupaviek, blokuje mechanizmy vedúce k degeneratívnym zmenám kĺbov, zastavuje progresiu artrózy, obnovuje funkciu kĺbov a zmierňuje bolesť kĺbov.

Chondroitín sulfát sa podieľa na tvorbe väzov, kostného tkaniva, na udržiavaní pružnosti a pružnosti cievnych stien. Chondroitín sulfát navyše stimuluje vývoj buniek chrupavky – chondrocytov a syntézu proteoglykánov. Chondroitín sulfát zvyšuje odolnosť chondrocytov proti účinkom prozápalových cytokínov a chrupavkovej matrix – voči negatívnym účinkom nesteroidných protizápalových liekov (NSAID) a glukokortikoidov. Chondroitín sulfát podporuje lepšiu penetráciu glukozamínu do zapálených kĺbov.

“Osteol” – peptidový komplex z mliečnych bielkovín zvyšuje biologickú dostupnosť a klinickú účinnosť chondroprotektorov. Menovite: zvyšuje bezpečnosť chondrocytov; zmierňuje zápal; inhibuje syntézu a aktivitu enzýmov degradujúcich matricu; umožňuje znížiť dávkovanie a zvýšiť účinnosť komplexu glukózamín + chondroitín.

Aminokyseliny L-prolín, L-lyzín a L-glycín sú hlavnými štruktúrnymi zložkami kolagénu, ktorých nedostatok vedie k rozvoju nedostatkov vo všetkých štruktúrach spojivového tkaniva a ich degeneratívnym zmenám. Nedostatok týchto aminokyselín teda vedie k rôznym druhom chorôb spojených s degradáciou spojivového tkaniva. Aminokyseliny sú potrebné najmä pre kĺby športovcov, pretože intenzívny tréning vedie k ich opotrebovaniu, ktorých proces obnovy je dosť dlhý a ťažký.

Biotín (vitamín H) je vitamín obsahujúci síru, ktorý hrá dôležitú úlohu v metabolizme spojivového tkaniva. Biotín (rovnako ako vitamín C) sa etabloval ako ideálny nositeľ, ktoré dodáva síru vždy presne na určený účel: do chrupavkového tkaniva. Pomáha tiež telu asimilovať bielkoviny a pri metabolizme je dôležitým spojencom vitamínov B. Vitamín B6, meď poskytuje metabolizmus aminokyselín, z ktorých sa vytvárajú bielkoviny spojivového tkaniva – kolagén a elastín, ktoré sú štrukturálnymi zložkami kostnej a chrupavkovej tkane, kože, pľúc, steny krvných ciev.

Protizápalový komplex predstavuje boswelia, juka, extrakt z vŕby a bromelaínový enzým. Vlákno z juky obsahuje steroidné saponíny. Má výrazný protizápalový účinok. Yucca pomáha znižovať bolesť a napätie v kĺboch. Boswellia obsahuje kyseliny boswellové. Mechanizmus účinku Boswellie je založený na blokovaní syntézy leukotriénov a je podobný účinku nesteroidných protizápalových liekov (NSAID), s jediným rozdielom – boswellia nemá vedľajšie účinky spojené s NSAID (slizničná expresia, žihľavka, bronchospazmus atď.). Extrakt z Boswellie má výrazný protizápalový účinok, pomáha posilňovať a obnovovať steny krvných ciev, čím uľahčuje prístup krvi k léziám, zmierňuje príznaky zápalu pri artritíde. Vŕba obsahuje prírodné salicyláty, ktoré majú antipyretické a protizápalové účinky. Na rozdiel od syntetických salicylátov (aspirín) nedráždia žalúdočnú sliznicu a nespôsobujú vedľajšie účinky.

Bromelaín je proteolytický enzým pochádzajúci z kmeňa a plodov ananásu. Protizápalový účinok bromelaínu spočíva v jeho účinku na migráciu a aktivitu leukocytov. Bromelaín funguje dobre pri akútnych a chronických zápaloch, ako je artróza, sprevádzaných poškodením chrupavkového tkaniva kĺbov. Bromelaín sa používa v športe ako liek, ktorý zmierňuje slzy väzov a svalov, poranenia kĺbov a podvrtnutie.

Vitamín C, askorbát vápenatý a extrakt z hroznových jadier poskytujú ochranný a antioxidačný komplex. Keď imunitné bunky bojujú proti infekcii, spôsobuje oxidačné poškodenie okolitých tkanív, čo môže spôsobiť chronický zápal. Zníženie tohto oxidačného poškodenia pomáha regulovať zápal. Antioxidanty ako vitamín C, polyfenoly a proantokyanidíny pomáhajú znižovať oxidačné poškodenie neutralizáciou „voľných radikálov“, takže pomáhajú udržiavať zápal pod kontrolou.

Vitamíny (B6, biotín), stopové prvky (meď) poskytujú výživovú podporu spojivovému tkanivu.

Obsah aktívnych látok 3 tablety Odporúčaná denná dávka (%)
Glukozamín sulfát 420 mg Nie je stanovená
Chondroitín sulfát 120 mg Nie je stanovená
L-prolín 78 mg Nie je stanovená
Výťažok z yuccy – saponíny (Yucca Schidigera) 75 mg Nie je stanovená
Vitamín C (L-askorban vápenatý a kyselina L-askorbová) 72 mg 90 %
L-lyzín hydrochlorid 69 mg Nie je stanovená
Bromelaín 60 mg Nie je stanovená
Osteol 60 mg Nie je stanovená
L-glycín 60 mg Nie je stanovená
Výťažok zo semien viniču hroznorodého (Vitis vinifera) 45 mg Nie je stanovená
Výťažok z kadidlovníka pilovitého – kyselina boswellová (Boswellia serrata) 22,5 mg Nie je stanovená
Výťažok z kôry bielej vŕby – salicín (Salix alba) 15 mg Nie je stanovená
Vitamín B6 (pyridoxíinhydrochlorid) 1 mg 90,9 %
Meď (citran meďnatý) 0,3 mg 30 %
Biotín (D-biotín) 0,075 mg 150 %

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste do 25 °C mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí 1 tableta – 2-3 x denne s jedlom. Tablety prehltnite a zapite dostatočným množstvom tekutiny. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Upozornenie:  Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy a nie je určený pre deti. O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím lekárom. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia. Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Minimálna trvanlivosť do: uvedené na obale.

Počet kusov v balení

120

Hmotnosť balenia

140 g

Veľkosť s balením

55x55x95

Značka

Artlife

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.